Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

BERİL ALBAYARAK:”ÇOK ÖZLEDİM”

190

Bellona Kayseri Basketbol oyuncusu Beril Albayrak “Hafta Başı” programına katılarak Emrah Özgan ve Memduh Borazan’ın sorularını yanıtladı.

Kadınlar Basketbol Süper Liginde mücadele eden temsilcimiz Bellona Kayseri Basketbol forması giyen 1997 doğumlu genç oyuncusu Beril Albayarak,  geride kalan 20 hafta sonunda oynanan 19 maçın 15’inde maçta forma giydi. Albayrak, “ilk kez bu kadar basketbola uzak kaldım. İnşallah kısa zamanda yeniden kavuşacağımız günü sabırsızlıkla bekliyorum”dedi.

Günlerin nasıl ve neler yapıyorsun geçiyor?…

Günlerimiz güzel geçiyor.  En başta sağlıklı olduğumuz için güzel geçiyor.  Kötü desem orada savaşan insanlar için haksızlık yapmış olurum. Tabi biz işimizden uzak kaldık.  Antrenmanlar, maçlar felan derken onun biraz özlemini çekiyoruz.  Ama onun haricinde de kendi düzenimizi oluşturmaya çalıştık bu dönemde. Liglerin ertelenme kararı alındı ve biz Kayseri’den ayrılmak durumunda kaldık.  Herkes evlerine gitti. Şimdi evde yaptığımız antrenmanlar tabii ki bir takım antrenmanı yerini kesinlikle tutmuyor.  Hem kondisyon anlamında hem de taktik ve basketbol anlamında.  Biz şuan sadece evlerimizde bireysel kendimizi ne kadar hazır tutabilirsek o kadar hazır tutmaya çalışıyoruz.  İşin basketbol kısmından uzağız ne yazık ki.  Bireysel olarak formumuzu korumaya çalışıyoruz.

Ligler oynanmalı mı tescil mi edilmeli?..

Yabancı oyuncular konusunda onların baştanbaşa ülkelerine gidiş anlamında bile o süreçleri bile sıkıntılı geçti.   Tabi ailelerinden uzaktalardı onlar o anlamda büyük problemler yaşadılar.  Amerikalı oyuncu çok fazla ligimizde.  Amerika’da da durum şuan iyiye gitmiyor diyebiliriz.  Onların tekrar Türkiye gelmesi ve geldiklerinde her hangi bir karantina süreci olur mu veya onlara herhangi testeler yapılır mı bilmiyoruz.  Ama bunun gereğinin en iyi şekilde düşünüleceğini biliyorum.  Çıkacak kararı bizlerde merakla ve sabırsızlıkla bekliyoruz.  İlk defa basketboldan bu kadar uzak kaldık.  Normalde sezon bitse de biz basketbol antrenmanlarımızı devam ediyorduk.  O açısından ki gönül ister ki devam etsin ama kararı bekliyorum. Geri dönüş açısından bir dönem sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum.  Ama buradan şunu da düşünüyorum sezon içerisinde sakatlıklar yaşıyoruz.  Basketboldan ayrı kaldığımız zamanlar oluyor.   Sıkıştırılmış bir program çokta fazla yüklenmeden geri dönüş sağlayabiliriz.  O açıdan biz elimizden geleni yaparız.  Antrenörlerimiz, kondisyonerimiz bu konuda bize her zaman büyük destek oluyorlar.  Bu dönemi en iyi şekilde atlatmaya çalışır.

Ligler tek bir şehirde oynanması mı yoksa herkes kendi şehrinde mi oynasın?..

Kayseri’de evimizde oynamayı çok seviyoruz.  Keşke herkes kendi şehrinde oynasa öyle bir durum olsa.  Ama şimdi yolculuk işin içine giriyor bu sefer. Uçak yolculuğu, bazen otobüs yolculuğu oluyor. Sosyal mesafe anlamında biraz sıkıntılı duruma sokuyor herkesi. Aynı şehre toplama yani bir şehirde bütün maçları oynanması turnuva gibi oda bu açısından baktığımızda mantıklı oluyor.  Maçların tek şehirde oynanması benim mantığıma sığıyor.

Bu süreçte Kayseri’yi özlendin mi?..

Evet, çok özledim gerçekten. Mantı yemeyi çok özledim. Kayseri’deyken sürekli yiyorum hayran kalmıştım.  Mantı yapmayı denedim ama Kayseri’deki kadar güzel yapamadım açıkçası. Takımı da çok özledim tabii ki de.  Bizim bu sene sahip olduğumuz takım kimyası bir birine uyan bir takımdı. Ufak, tefek problemler ve sorunlar her takımda olur.  Maç kaybettik, kazandık iniş ve çıkışlarımız oldu vs. ama her zaman yüzümüz güldü.  Bu süreç geçsin ve o günlere yeniden dönmek istiyorum.

Son olarak neler söylersin?…

Korona virüs (Covid-19) durumuyla ilgili bilgi kirliğinden kaçınmamız gerekiyor.  İnsanları gereksiz paniğe sürüklüyor.  Uzmanların ve yetkililerin dediği kurallara uyarsak bu süreci minimum hasarla atlatırız.  Seyircisiz oynadığımız son maçımızda biz takım olarak kendimizi eksik hissettik.  Taraftarımızın yanımızda olması bizi gerçekten çok fazla motive ediyormuş bunu anladık. Taraftarımıza çok teşekkür ediyorum.  Sezon boyunca iyi günde, kötü günde her zaman yanımızda oldular.  Biran önce bu sürecin geçmesini ve taraftarımızda dâhil olmak üzere basketbola kavuşmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Yoruma kapalı.