Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

KAYSERİ’DEN MERSİN’E GİTTİ

218

Talas Bahçelievler Basketbol forması giyen genç oyuncu Eda Karabulut Süper Lig ekiplerinden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor’a transfer oldu.

Kurulduğu günden bugüne kadar basketbolda Kayseri’de yeni bir atılım içerisine giren Talas Bahçelievler Basketbol Kulübü Türk basketboluna yeni yıldızlar yetiştirmeye devam ediyor.

2005 doğumlu 1.85 boyunda 16 yaşındaki Eda Karabulut, bundan sonra ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor forması giyecek. 1,5 yıl içerisinde büyük yol katan genç oyuncu Eda Karabulut kısa zamanda büyük mesafe kattı. Alt yapıya verdiği önemle dikkat çeken Bahçelievler Basketbol Kulübü birçok yeni genç oyuncularına Türk basketboluna kazandırmak için gece gündüz çalışıyor. Alt yapısında forma giyen 4-5 genç isim ise yine ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor’un radarına girerek, takip edilmeye başlandı. Talas Bahçelievler Basketbol Kulübünden yapılan açıklamada, “Yetişmesinde ve transferinde emeği çok olan Hulusi Aşılı hocamıza, kısa sürede kulübümüz bünyesinde olan kızımız Eda Karabulut’a yeni takımında başarılar diliyoruz. Seçimleri ile Türk basketboluna katkı için ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor Kulübüne ve Genel Koordinatör Ender Ünlü’ye çok teşekkür ederiz” denildi.  Öte yandan Kayseri Basketbolunda yıllarca çalışan ve büyük emekleri olan Ender Ünlü, Kayserili bayan basketbolcuları ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor bünyesine katmaya devam ediyor.

Yoruma kapalı.