Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

BU MAÇ İPTAL OLUR MU?

418

Mersin Gençlerbirliği ile Anadolu Yıldızları müsabakası sahasın elverişsiz olması (!) nedeniyle hakem tarafından iptal edildi.
Kadınlar 3.Lig 8.Grupta mücadele eden temsilcimiz Anadolu Yıldızları ligin 11.hafta karşılaşması oynanmadı. Hafta sonu Mersin Seyfi Ali Türkoğlu Stadyumunda oynanması gereken ve karşılaşma hakem Bahar Ekinci ve yardımcılarının sahayı kontrol etmesi sonrası karşılaşması iptal etmesi herkesi şaşırttı.


Mersin Seyfi Ali Türkoğlu Stadyumu görevlileri saha çizgilerini nasıl çizmişler. Bu kadarına da pes.

Ligin 10.haftasında Kayseri’de oynanan Anadolu Yıldızları ile Mersin Camspor maçı yaklaşık 5-10 cm kar olmasına rağmen oynanırken, Mersin’de yaz havasında karşılaşma oynanmadı. Sahanın belli bölümlerinde sadece su birikintisi olmasına rağmen maçın Mersin Bölgesi İl Hakemi Bahar Ekinci, bu sahada karşılaşmaya oynanmaz diyerek iptal etti.

Zor şartta mücadele ettiklerini belirten Anadolu Yıldızları Teknik Direktörü Adnan Altuntaş yaptığı açıklamada, “ Geçtiğimiz hafta Kayseri’de bir karış kar üzerinde sırf rakip takım tekrar gidip gelmesin masraf etmesin diye iki tarafın da onayını alarak müsabakayı oynatan hakemlere bakın. Birde bu mevsimde çamur bile olmayan yer yer su birikintisi olan bir sahada ilk resmi müsabakasını çıkan hakem Bahar Ekinci’nin kararına bak. Misafir takım Anadolu Yıldızları Federasyonun belirleyeceği bir günde tekrar gitmek zorunda kalacak. Zor şartlarda mücadele eden takımımız bu yükün altından nasıl kalkacak yazık değil mi bu takıma” diye konuştu.

(Haber-Foto: Memduh BORAZAN)

Yoruma kapalı.