Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

KULÜPLERE ÖNEMLİ UYARI!

246

2018-2019 Cuma Uluçay İkinci Amatör Küme’de mücadele eden 30 takım içerisinden 10 kulübün ligde 2.haftanın geride kalmasına rağmen henüz antrenörlük sözleşmelerinin imzalanmaması üzerine ASKF ve Futbol İl Temsilciliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile uyarıda bulunuldu.

Yapılan açıklamada sözleşme yapmayan takımların 15 Mart itibariyle çıktıkları müsabakalardan hükmen mağlup sayılacağı ve sonra ki haftalarda ise ligden ihraç edileceği açıklandı. A Grubunda Kafkasspor, Cırgalanspor, Yeni Erciyesspor,  B Grubunda Yeşilhisar Gençlik, C Grubunda Göktürkspor, Fevzi Çakmakspor ve D Grubunda Gazi Osman Paşaspor, Sarıszpor ve Palasspor kulüplerinin herhangi bir Teknik Direktör ve Antrenör ile anlaşmadıkları bu yüzden 15 Mart tarihine kadar sözleşme imzalamaları konusunda uyarı yapıldı.

İŞTE YAPILAN O AÇIKLAMA

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kulüplere yaptığı yazılı açıklamada, “ İlimiz büyükler kategori 2.Amatör Küme liglerimiz 2018-2019 futbol sezonu 23 Şubat 2019 tarihinde başlamıştır. Amatör Futbol Liglerinde uygulanacak esaslar kitapçığın 3.bölüm 12.maddesi, Amatör liglerde zorunlu Teknik kadrolar kısmında belirtilen maddesi gereği yapılan araştırmalar sonucunda 10 kulüpte hiçbir Teknik Direktör ve Antrenör sözleşmesi yapılmadığı tespit edilmiştir. 15 Mart 2019 tarihine kadar Teknik Direktör ve Antrenör sözleşmesi yapılması gerekmektedir. Teknik Direktör veya Antrenör sözleşmesi yapılmaması halinde oynayacağız ilk resmi müsabakada hükmen mağlup sayılacağınız bu sürenin sona ermesinden sonraki bir (1) haftalık sürede yine Teknik Direktör veya Antrenör sözleşmesi yapılmaması halinde takımınız ilgili ligden ihraç edilecektir. Konu hakkında gereği ve bilgilerinize rica ederiz.

Yoruma kapalı.