Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

İki Takım Ligden Çekildi

Kayseri Sağlıkspor ve İncesu Erdemspor U19 takımı Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna dilekçelerini vererek çekildi.

362

 

Süper Amatör Küme takımlarından Kayseri Sağlıkspor ve U19 Ligi takımlarından İncesu Erdemspor  Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna (ASKF) dilekçelerini vererek liglerden çekildiler.

Süper Amatör Küme’de sezon başından beri yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle Kayseri Sağlıkspor ligde çekildi. Yılların köklü kulübü Sağlıkspor’un ligden çekilmesinin ardından küme düşen ilk takım oldu. Geride kalan 16.hafta sonunda 4 puanla 13 sırada yer alan Sağlıkspor gerekli  birimlere resmi olarak dilekçesini yazdı ve ligden çekildi. Bundan sonra kalan haftalarda Kayseri Sağlıkspor ile oynayacak olan takımlar haftayı hükmen galibiyet ve 3 puanla geçecek. Sağlıkspor gelecek sezon Birinci Amatör Küme’de mücadele edecek.

Öte yandan U19 Liginde küme düşme potası içinde yer  alan İncesu Erdemspor’da dilekçe vererek ligden çekildi ve küme düşen ilk takım oldu. 13 puanla 11.sıradayken ligden çekildiğini Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna dilekçe ileten İncesu Erdemspor bundan sonraki müsabakalarda boy göstermeyecek. Sarı-Lacivertliler 2018-2019 sezonunda ise İkinci Amatör Küme U19 Liginde mücadele edecek.

(Özel Haber: Muhammed KÖSEDAĞ)

 

Yoruma kapalı.