Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

Şampiyonlar ve Küme Düşenler Belli Oldu

Birinci Amatör Küme A ve B Gruplarında sezon tamamlandı. Şampiyon olanlar ve küme düşen takımlar belli oldu.

1.071

Bu sezon 20 takımın iki grupta kıyasıya mücadele ettiği Birinci Amatör Küme A ve B Gruplarında 2017-2018 sezonu bugün oynanan maçlar ile tamamlandı.  23 Eylül 2017 tarihinde başlayan Birinci Amatör Küme büyük bir mücadeleye ve çekişmeye sahne oldu.

A Grubunda  Develispor- Özvatan Gençlikspor ve B Grubunda Kayseri Gençlerbirliği ile Başakpınar Belediyespor mutlu sona ulaşan takımlar oldular. Gruplarını ilk  iki sırada bitiren 4 takımın 2018-2019 sezonunda Süper amatör Küme’de mücadele etmeye hak kazandılar.

A Grubunda ligden çekilen Kafkasspor ve bugün oynadığı maçta Buğdaylıspor’a 3-1 mağlup olan Gazi Osman Paşaspor küme düşen takımlar oldular.

B Grubunda ligden çekilen Sarıoğlanspor ve bugün oynanan maçlarda alınan sonuçlar sonrasında Kocasinan Gençlikspor  küme düştü.

A Grubunda Develispor ligi 39 puanla lider tamamlarken 38 puanla Özvatan Gençlikspor ikinci olarak tamamladı. B Grubunda  Kayseri Gençlikspor 47 puanla lider tamamlarken Başakpınar Belediyespor ise 43 puanla ikinci sırada tamamladı.

Öte yandan A Grubunda 37 puanla üçüncü sırada tamamlayan Akkışla Gençlikspor şampiyonluğu kıl payı kaçırarak büyük üzüntü yaşıyor. Sezon başından beri bir birinden heyecanlı maçların oynadığı Birinci Amatör Küme’de sezon tamamlandı. 4 takım şampiyon olarak Süper Amatör Küme’ye yükselmeyi hak ederken, 4 takım ise  İkinci Amatör Küme’ye düştü.

İŞTE ŞAMPİYONLAR

  

KÜME DÜŞEN TAKIMLAR

 

 

Yoruma kapalı.