Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

FİKSTÜR TAMAM!…

Kayseri´de bulunan Amatör Spor Kulüplerinin 2018–2019 sezonunda yapacağı karşılaşmaların fikstürü bugün çekilen kura sonunda belli oldu.

739

Kayseri´de bulunan Amatör Spor Kulüplerinin 2018–2019 sezonunda yapacağı karşılaşmaların fikstürü bugün çekilen kura sonunda belli oldu.

Kayseri Sümer Amatör Evi’nde yapılan fikstür çekimine Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Musa Soykarcı,  Kayseri Futbol İl Temsilcisi Süleyman Özçınar, Futbol İl Temsilcisi ve ASKF Üyesi Şevki Dursun, Kayseri İl Hakem Kurul Başkanı Turgay Duman, TFFHGD Kayseri Şube BaşkanıNuri Karahançer, Saha Komiserleri Dernek Başkan yardımcısı Mehmet Tokgöünül, ASKF Genel Sekreteri Hürriyet Yücel, amatör kulüp antrenörleri, sporcuları ve yöneticileri katıldı. Konuşmaların ardından Mustafa Hür Öztürk Süper Amatör Küme, Recep Kırçıl Birinci Amatör Küme A ve B Grupları, Birinci Amatör Küme  U19 Gençler Ligi, U17 Ligi ve U14´Ligi fikstür çekimi yapıldı. Fikstür çekiminden ardından program sonra erdi.

LİGLER EYLÜL´DE BAŞLIYOR

Bugün çekilen fikstür sonrası Mustafa Hür Öztürk Süper Amatör Küme 15-16 Eylül’de  Recep Kırçıl Birinci Amatör Küme A ve B Grupları ve Birinci Amatör Küme  U19 Gençler Ligi 22-23 Eylül’de, U17 Ligi  ile U14´Ligi 03-04 Eylül tarihlerinden başlayacak. Sezonun başlamasına kısa bir süre kaldı ve takımlar yeni sezon hazırlıklarına hız verdi.

İLK KEZ 15 TAKIMLI OLACAK

İlk olarak 2003-2004 sezonunda başlayan Süper Amatör Küme ilk kez 15 takımla oynanacak.

Süper Amatör Evi’nin açılmasıyla birlikte başlayan Süper Amatör Küme ilk resmi maçı da Sağlıkspor ile Yeni Mahalle İdman Yurdu arasında oynanmıştı. Tam 15 sezonu geride kalan Süper Amatör Küme ilk kez 15 takımla oynanacak. Zira, geride kalan 15 sezonda tamamen 14 takımla oynanmıştı. Kayseri Şekerpsor’un BAL Ligine katılmayıp Süper Amatör Küme’ye takılmayı tercih etmesi neticesinde; kitapçıkta yer alan “Süper Amatör Küme 14 takımdan fazla olamaz” talimatına rağmen bu sezon 15 takımla oynanacak. Ancak, yine 4 takımın küme düşeceği ligde Kayseri Şekerspor şampiyon olursa ikinci sıradaki takım BAL Ligine terfi edecek.  Bugün çekilen olan fikstürde 2018-2019 sezonunun 15 takımla oynanacak olmasına birçok kulüp tepkili.

(Haber-Fotoğraflar: Memduh Borazan-Muhammed Kösedağ)

Yoruma kapalı.