Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

İŞTE AHDE VEFA BU!

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Mustafa Hür Öztürk ve Recep Kırçıl'ın ismi yeni sezonda anılacak. İşte ahde vefa bu!..

115

Yeni sezon öncesi Süper Amatör Küme ve Birinci Amatör Küme’ye geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Mustafa Hür Öztürk ve Recep Kırçıl’ın isimleri verildi.

2018-2019 sezonu öncesi bugün çekilen fikstür öncesi Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Genel Başkanı Musa Soykarcı önemli açıklamalarda bulundu. Soykarcı, yaptığı açıklamada, Süper Amatör Küme’nin adı yeni sezonda Mustafa Hür Öztürk Süper Amatör Küme ve  Birinci Amatör Küme’nin adı ise yeni sezonda Recep Kırçıl Birinci Amatör Küme olacağını açıkladı.

Kayseri spor camiasının en büyük değerleri olan Mustafa Hür Öztürk ve Recep Kırçıl’ın isimleri artık ölümsüzleştirildi.

ASKF  Genel Başkanı Musa Soykarcı, “Amatör sporda ahde vefa çok önemli. Geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Mehmet Karabacak’ın ismi  Erkilete yapılan tesislere verildi. Erkilet Tesisleri 1-2 Nolu sahaların adı Mehmet Karabacak Spor Kompleksi oldu. Mehmet Karabacak’ın ruhu şad Olsun, öyle bir insandı ki,  Erkilet’li General  EmirHüsnü Paşa mahallesinden  Genel Emir Hüsnü Paşa Okulundan mezun oldum derdi.  Ben nerde okuldayken müsamerede doktordum derdi.  O tesislerde öyle bir denk geldi ki General Hüsnü Paşa Mahallesinde adı da gerçekten oraya yakıştı.  Bunun yanında rahmetle anıyorum, Mustafa Hür Öztürk benim sınıf arkadaşımdı.  Bu sezon Süper Amatör Küme’nin ismi Mustafa Hür Öztürk Süper Amatör Küme Ligi olarak anılacak.   Benim 40 yıllık dostlum ağabeyim Recep Kırçıl’ı da kaybettik,   Argıncıkspor’umuzun eski başkanı Recep ağabeyimin ismini de 2018-2019  futbol sezonunda Recep Kırçıl Birinci Amatör Küme olarak anılacak” diye konuştu.

(Haber: Memduh Borazan-Muhammed Kösedağ)

Yoruma kapalı.