Kayseri Amatör Ligi İnternet Sitesi

TALASGÜCÜ BELEDİYESPOR’DAN YENİ SEZONA “MERHABA”

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’deki tek temsilcimiz Talasgücü Belediyesspor 2018-2019 futbol sezonu yaptığı açılış ile Merhaba dedi.

351

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’deki tek temsilcimiz Talasgücü Belediyesspor 2018-2019 futbol sezonu yaptığı açılış ile “Merhaba” dedi.

 

Bu sezon Spor Toto Bölgesel Amatör Kümede mücadele edecek olan tek temsilcimiz Talasgücü Belediyespor yeni sezona merhaba dedi. Talas Belediyesinde gerçekleşen imza töreni ile start alan sezon açılışında oyuncular ilk antrenmanını tesislerde gerçekleştirdi. Talas Belediye Başkanı ve Onursal Başkan Mustafa Palancıoğlu’da sezon açılışında takımını yalnız bırakmadı.  Geçen  iyi bir sezon geçiren ancak baraj oynayan ve rakibini yenerek BAL’da yoluna devam eden Talasgücü Belediyespor yeni sezondan oldukça umutlu Genç ve dinamik bir kadro ile yeni sezon hazırlıklarını Teknik Direktör Halil Aslan yönetiminde start veren Talasgücü Belediyespor’da tempo her geçen gün artarak devam edecek.

AMACIMIZ CENTİLMEN, AHLAKLI VE EDEPLİ SPORCULAR YETİŞTİRMEK

Her sezon olduğu gibi bu sezonda yine centilmenliği ön planda olacağını belirten Talas Belediye Başkanı ve Onursal Başkan Mustafa Palancıoğlu yaptığı açıklamada, “Bu sezon yine güzel bir oluşumla takımımızı oluşturduk. Şu anda deplasmanlı liglerde Kayserispor süper ligde bizde Bölgesel Amatör Ligde şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Geçen sezon bizim için güzel bir yıl geride kaldı. Bu sezonda yine güzel başarılara imza atmak istiyoruz. Biz sadece bu takım ile değil U-11’den başlayan ve U-19 ligine kadar devam eden 200’ün üzerinde sporcu kardeşlerimizi kulübümüzün bünyesine kattık. Bu çocuklar Kayseri’nin geleceği. İnşallah sporcularımız kulübümüzden Kayserispor’a kadar yükselirler. Takım olarak bizim amacımız başarılı, centilmen, ahlaklı ve edepli sporcular yetiştirmek.” diye konuştu.

SANAL ÂLEMDEN UZAK TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ

Asıl amaçlarının çocukların sanal alemden uzak kalsa engel olmak olduğunu belirten Onursal Başkan Palancıoğlu “çocuklarımız şu anda maalesef sanal aleme fazlasıyla bağımlı durumdalar. Bizim belediye olarak amacımız geleceğimiz olan bu çocuklarımızı bu tehlikeden uzak tutmak. Bu tür faaliyetler ile çocuklarımı korumaya çalışıyoruz. Geçen hafta Futbol Akademimizin kapanışı yaptık. Orda da birçok sporcuya futbol eğitimi verdik.  Şimdide amacımız takım olarak başarılı ve farklı çalışmalar ile şehrimizi en iyi şekilde temsil edebilmek. Rabbim çocukların geleceklerini açık etsin. Biz onların futbol başarılarından önce okul ve eğitim hayatlarında da başarılı olmalarını istiyoruz. Bu başarı ile her çocuğun spor yapması da önemli. Yeni sezon tüm takımlara hayırlı olsun” dedi.

ASLAN: “BAŞKANIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR”

Talasgücü Belediyespor Teknik Direktörü Halil Aslan ise yaptığı açıklamada “8 tane eski oyuncumuzla yolumuza devam ediyor. Bu oyuncuların yanına 7 tane de transfer oyucumuzu ekledik. Ayrıca geçen sezon şampiyon olan U-19 takımımızdan 7 tane oyuncumuzu da A takım kadrosuna aldık. Oldukça genç bir takıma sahibiz. Şu anda Yaş ortalamamız 23. Ligin belki de en genç takımlarından bir tanesiyiz. Biz bundan çok mutluyuz ve memnunuz. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana hedeflerimiz de ideallerimiz de buydu. Benim bu takımda 4.sezonum. Bu 4 sezonda hep alt yapımızı güçlendirmek istedik ve bunu da başardık. Geçtiğimiz yıl U-19 takımımız 2.tur final maçında elendi. Bu maçı kazanmış olsak son 4 takım arasına kalacaktık ama olmadı. Şu anda bu çocuklara ödül olarak 7-8 oyuncumuz bizimle birlikte A takımda çalışıyor. A takımımızda il dışından 5 oyuncumuz var. İki tanesi geçen sezon takımımızda yer alıyordu. Bu oyuncuların yanına üç tane de genç oyuncu ekledik. Belki bir transferimiz daha olabilir. Ancak biz şimdilik bu oyuncular ile devam etmek istiyoruz. Sağ olsun Onursal Başkanımız bizlere her türlü desteği veriyorlar. Göreve geldiğimiz ilk gün toprak olan ve kötü bir görüntüye sahip tesislerimizi şu anda modern bir tesis haline geldi. Bunların en büyük mimarı Onursal Başkanımızdır. Sağ olsun bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Bugün de yoğun bir programı olmasına rağmen bizimle olmayı tercih etti. Takımımızda tek amacı başkanımızın verdiği bu desteği karşılıksız bırakmayarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bu sezonda takımımızı en iyi yerlere getirmek için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

 

Yoruma kapalı.